به مزون نایس فروشگاه اینترنتی انواع لباس های مجلسی و .. خوش آمدید

لباس خواستگاری / لباس خواستگاری دخترانه

niceنویسنده: nice
بازدید: 444 بازدید

فهرست مطالب

پوشش مناسب برای جلسه اول خواستگاری

لباس خواستگاری دخترانه:

روز خواستگاری از مهم ترین روزهای زندگی هر دختر و پسری است. علاوه بر صحبت هایی که در جلسه خواستگاری مطرح می شود ظاهر هر فرد هم از مهم ترین مواردی است که به آن باید توجه جدی نمود زیرا ظاهر و طرز لباس – مخصوصا اگر دیدار برای اولین بار باشد –  برای بسیاری از خانواده ها میتواند تعیین کننده باشد. اما انتخاب لباس خواستگاری نکات مهمی دارد که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت. در ادامه نیز عکس های لباس مناسب خواستگاری را هم برای شما جمع آوری کردیم تا بتوانید از آنها ایده بگیرید. امیدواریم این مطلب نایس مورد توجه شما قرار بگیرد.

 _انتخاب لباس خواستگاری و پوشش مناسب در موقعیت ها، مهمانی ها و مجالس مختلف، یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست. مطمئنا تمام خانم ها حداقل یک بار در زندگی خود دچار سردرگمی برای انتخاب لباس شده اند. دست کم یک بار تمام لباس های خود را زیر و رو کرده اند، تا آن چیزی را که مناسب تر است؛ انتخاب کنند.

اما این وسواس برای انتخاب لباس خواستگاری در مواجهه با مراسم خواستگاری کمی متفاوت تر است. دخترخانم ها طالب این هستند که، در نگاه اول مورد ستایش واقع شوند. و همین میل و علاقه است که آن ها را دچار سردرگمی، برای انتخاب پوشش مناسب می کند. چه به دنبال یک لباس پوشیده و اسلامی باشید و چه در انتخاب نوع آن دست تان آزاد باشد، انتخاب کردن امری سخت و زمان بر است.لباس خواستگاری بی شک تاثیر گذاری بسیاری در روند این روز مهم خواهد داشت

لباس خواستگاری

بالعکس اگر ظاهری پوشیده دارید بایدلباس خواستگاری همان ظاهر پوشیده را در روز خواستگاری هم حفظ کند، تا بین خود واقعی تان و خودی که در روز خواستگاری به داماد و خانواده اش معرفی می ، اختلاف فاحشی ایجاد نشود.

از آنجا که خواستگاری برای خیلی از دخترخانم ها اولین مواجهه با خانواده ی همسر آیندشان است، پس باید به بهترین شکل ممکن در آن ظاهر شوند. هر چند ظاهر تا حدی نشانگر شخصیت انسان است و نمی توان از روی پوشش انسان ها را قضاوت کرد؛ ولی زیبایی بصری تاثیر بسزایی در انتخاب و شکل گیری خط فکری افراد، مخصوصا آقایان، دارد. پس این مسئله را جدی بگیرید. و در انتخاب لباس خواستگاری دقت کنید

لباس خواستگاری

اورال پوش هستید؟

صادقانه بگوییم پیشنهاد نایس به تمامی خانمهایی که اندام متناسبی دارند اورال یا همان سر همی میباشدبهترین اتخاب برای لباس خواستگاری اورال میباشد پیشنهاد میکنم کالکشن اورال نایس را حتما مشاهده بفرمایید  اورال با پوشش مناسب و نیمه رسمی بهترین انتخاب شما میباشد

لباس خواستگاری

بهترین سبک: خودتان باشید.لباس خواستگاری مناسب شما

شما هنوز فاصله ی زیادی تا ازدواج در پیش رو دارید. پس سعی کنید از لباس خواستگاری استفاده کنید که، مناسب دختر خانم هاست و همچنین ظاهری برازنده به شما می دهد.

لباس های  شلوغ با نقش های درهم و برهم، لباس هایی از جنس گیپور و دانتل، کت و شلوار و کت و دامن زنانه خیلی برای روز خواستگاری مناسب نیستند. بهتر است از پیراهن های اسپورت دخترانه، بلوز و دامن، و لباس هایی از این دست برای روز خواستگاری تان استفاده کنید.

 

لباس خواستگاری

 

رنگ لباس خواستگاری باید چطور باشد؟

لباس خواستگاری را انتخاب کنید که رنگ های خیلی تند و جیغ یا رنگ های خیلی تیره نداشته باشد. رنگ های روشن و ملایم حس صمیمت را بیشتر منعکس می کنند. سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که دخترانگی تان را بیشتر نشان دهد و مهم تر از همه خودتان در این لباس ها احساس راحتی کنید.

لباس خواستگاری مناسب اندام تان لباس بپوشید!

اگر چاق هستید، لباسی بپوشید که چاقی تان کمتر به چشم بیاید. اگر بیش از حد لاغر هستید، لباس تان را به نحوی انتخاب کنید که کمی شما را پرتر نشان دهد.

 

چه لباس هایی را نپوشید!

برای اولین جلسه ی خواستگاری از لباس های دکلته، تاب و دامن های کوتاه، ساپورت های نازک و لباس هایی از این دست استفاده نکنید. برای چنین پوشش هایی زمان زیادی خواهید داشت.

همچنین از پوشش های اداری به شدت اجتناب کنید. اگر دوست دارید پوشیده و محجبه به نظر برسید، می توانید از چادرهای طرح دار استفاده کنید. لزومی ندارد مانتوی رنگ تیره به تن کنید. چون مراسم خواستگاری یک نوع مهمانی رسمی است و مانتوهای اداری برای یک مراسم رسمی اصلا گزینه ی مناسبی نیستند.

 

لباس خواستگاری
لباس خواستگاری

 

فخر فروشی، هرگز!

برای چنین روزی حتما لازم است که از زیور آلات استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که مجلس خواستگاری،یک مراسم ساده و صمیمی برای معارفه است. قرار نیست به مجلسی برای فخر فروشی تبدیل شود. سعی کنید از ساده ترین شکل زیورآلات خود استفاده کنید. یک دستبند و گردن آویز دخترانه مناسب ترین گزینه است. سعی کنید ساده باشید. چرا که سادگی همیشه نشانه شیک پوشی است. سادگی هیچ گاه از مد نخواهد افتاد.

کفش مناسب

معمولا برای چنین مراسمی از صندل های راحتی استفاده می شود. سعی کنید تا حد امکان از کفش های پاشه بلند استفاده نکنید.

چرا که ممکن است درباره ی قدتان مورد قضاوت واقع شوید. اما حتما از کفش های راحتی استفاده کنید.

آرایش بکنم یا نه؟

اگر اصولا اهل آرایش هستید سعی کنید برای چنین روزی یک آرایش خیلی ملایم در نظر بگیرید. یک کرم پودر مناسب با یک رژ دخترانه ی ملایم، می تواند به چهره ی شما طراوت ببخشد.

استفاده از آرایش های تند و زننده و افراط گری در این زمینه اصلا برازنده ی عروس آینده نیست.

سعی کنید آرایش و پوشش تان را به نحوی انتخاب کنید که حالت نمایش گونه به اطرافیان القا نکند. مطمئنا همه ی ما در شخصیت و منش خود چیزهایی خوبی برای عرضه داریم. پس نیازی نیست در برخورد اول از زیبایی ظاهری مان، بیشتر از حد مطلوب مایه بگذاریم.

لباس خواستگاری

انتخاب چادر و روسری روز خواستگاری

اگر از آن دسته دخترخانم هایی هستید که علاقمندند که در روز خواستگاری به جای لباس خواستگاری حجاب کاملی داشته باشند؛ باید در انتخاب روسری و چادر به چند نکته دقت کنید. اول اینکه اگر لباس رنگ روشنی بر تن می کنید، سعی کنید روسری تان رنگ تندی داشته باشد. تا هارمونی زیبایی با لباس تان برقرار کند. همچنین جنس روسری طوری باشد که روی سرتان، سر نخورد. در این حالت مجبورید مدام با روسری ور بروید و هم خودتان کلافه خواهید شد و هم ممکن است از زیبایی و آراستگی کاسته شود. همچنین سعی کنید چادری که در روز خواستگاری استفاده می کنید، طرح خیلی شلوغی نداشته باشد و بر وقار و زیبایی تان بیفزاید. چادرهایی را انتخاب کنید که سبک باشند و ترجیحا از جنس ساتن و ابریشم نباشند. رنگ های ملایم حالت زیبایی به شما خواهند داد.

 

لباس خواستگاری

 

 

دختر خانم ها و آقا پسرهای عزیز در مورد لباس خواستگاری توجه به برخی از نکات خیلی مهم و راهگشا خواهد بود.

– مدل و رنگ لباسی که برای این شب انتخاب می کنید باید متناسب با جنسیت،‌ سن و اندام شما باشد.

– سعی کنید در این مراسم از لباس های رسمی، ساده و راحت استفاده کنید. پوشیدن لباس های غیر رسمی و جلف، تنگ و چسبان و… در شب خواستگاری نه تنها شایسته مقام و شان شما نیست بلکه نگاه خانواده و فرد مقابل را نسبت به شما تغییر می دهد. علاوه بر همه اینها شب خواستگاری استرس و فشار خاص خود را دارد پس بهتر است با اجتناب از لباس های تنگ و چسبان این استرس و فشار را چند برابر نکنید.

– یادتان باشد که در این روز باید خودتان باشید. یعنی سعی کنید آنچه هستید و خواهید بود به فرد مقابل نشان دهید. مثلاً دختر خانم محترم اگر چادری هستید در این مراسم هم چادر سر کنید. اگر به جای چادر از پوشش های دیگر استفاده می کنید در مراسم خواستگاری نیز از پوشش متداولتان بهره ببرید. البته این مسئله در مورد آقا پسرها هم صدق می کند.

توجه: گاه برخی از والدین دختر خانم را مجبور می کنند که بر خلاف همیشه در این مراسم چادر سر کنند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید حتما در قسمت گفتگو با آقا پسر موضوع را با وی در میان بگذارید و به او بگویید که چادری نیستند و به اصرار خانواده تان این کار را کرده اید. حتی دقیقاً مشخص نمایید که در خانه و خارج از خانه چه پوششی دارید.

– توجه به آرایش موی سر برای آقایان نیز در این مراسم مهم است. آقا پسرها باید با آرایشی مناسب از سر بدون بهره از لوازمی چون واکس مو، رنگ مو و … در مقابل خانواده  فرد مقابل ظاهر شوند. یادمان باشد که استفاده از برخی از امکانات برای پوشاندن عیوبی چون کم مویی، ‌بی مویی و … نوعی دروغگویی و عدم صداقت به فرد مقابل محسوب می شود.

لباس خواستگاری

– یادتان باشد که در این روز باید خودتان باشید. یعنی سعی کنید آنچه هستید و خواهید بود به فرد مقابل نشان دهید. مثلاً دختر خانم محترم اگر چادری هستید در این مراسم هم چادر سر کنید. اگر به جای چادر از پوشش های دیگر استفاده می کنید در مراسم خواستگاری نیز از پوشش متداولتان بهره ببرید. البته این مسئله در مورد آقا پسرها هم صدق می کند.

توجه:

گاه برخی از والدین دختر خانم را مجبور می کنند که بر خلاف همیشه در این مراسم به جا ی لباس خواستگاری چادر سر کنند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید حتما در قسمت گفتگو با آقا پسر موضوع را با وی در میان بگذارید و به او بگویید که چادری نیستند و به اصرار خانواده تان این کار را کرده اید. حتی دقیقاً مشخص نمایید که در خانه و خارج از خانه چه پوششی دارید.

– توجه به آرایش موی سر برای آقایان نیز در این مراسم مهم است. آقا پسرها باید با آرایشی مناسب از سر بدون بهره از لوازمی چون واکس مو، رنگ مو و … در مقابل خانواده  فرد مقابل ظاهر شوند. یادمان باشد که استفاده از برخی از امکانات برای پوشاندن عیوبی چون کم مویی، ‌بی مویی و … نوعی دروغگویی و عدم صداقت به فرد مقابل محسوب می شود.

زیبایی مهم است، اما مهم تر از آن زیبایی طبیعی است. خودتان را زیر خروارها ماده آرایشی پنهان نکنید. همانی که هستید باشید. سعی نکنید با لوازم آرایش از خودتان چهره دیگری بسازید. آنچه شما را زیبا و برازنده می کند، طبیعی بودن و به جا رفتار کردن است. شاید کمی رسیدگی به چهره تان، در حدی که همیشه این کار را می کنید بد نباشد. اما بیش از آن، به هیچ وجه نتیجه خوبی نخواهد داشت. یادتان نرود که این قرار ملاقات به منظور رسیدن به آینده ای مشترک و ساختن خانواده ای گرم و صمیمی تدارک دیده شده است پس با صداقت سر این قرار ملاقات حاضر شوید تا هر آنچه از آن به دست می آورید خیر و نیکی باشد.

– بعضی ها اعتقاد دارند لباسی که برای خواستگار باید پوشید لباسی است رسمی و شیک درست مثل زمانی که به مجلسی دعوت شده اید که دیگر مدعوین برایتان غریبه هستند و شما باید به گونه ای در آن مهمانی ظاهر شوید که از همه لحاظ شیک و خاص به نظر برسید، اما قرار نیست با افراد آن محفل در مورد آینده ای مشترک و نگرش ها و خواسته هایتان صحبت کنید و به نتیجه برسید پس سخت نگیرید و خودتان باشید، البته این مسئله به معنای نامرتب بودن نیست. نوع پوشش  شما در همچین ملاقاتی به هوش و ذکاوتتان بر می گردد،انتخابی سخت و در عین حال آسان. لباسی که هم زیبایی و آراستگی را به شما هدیه کند و هم نشانگر شخصیت واقعی شما باشد.

لباس خواستگاری

– لباس ها به ما جسارت و انرژی می دهند. وقتی شما رنگی که چهره تان را جذاب و دلنشین می کند به تن می کنید ناخودآگاه لبخند بر لبانتان می نشیند و دلتان می خواهد همه شما را ببینند. مخصوصا عزیزانتان. پس لباس خواستگاری مورد علاقه تان را برای اولین دیدار بپوشید تا جسارت حرف زدن داشته باشید و در پس ذهنتان خودتان را قبول داشته باشید. چرا که وقتی کسی خودش را با تمام کم و کاستی هایش قبول کند و دوست داشته باشد به راحتی می تواند روی دیگران تاثیر بگذارد و از آرزوها و خواسته هایش بگوید.

– شما فردی هستید با اعتقادات خاصی در مورد پوشش و پیرو اصول و اعتقادات خودتان و خانواده تان هستید اما قرار است به ملاقات شخصی بروید که می دانید یا حدس می زنید تا حدی با شما در مورد مقوله حجاب و پوشش اختلاف نظر دارد، حال باید با چه لباسی سر این قرار ملاقات حاضر شوید؟

جواب این سوال روشن است؛ با همان میزان و نوع پوششی که به آن عقیده دارید. یکی از اصول پوشش شما برای این قرار ملاقات این است که خودتان باشید،خود واقعی. شما باید به عقاید شخص مقابلتان احترام بگزارید اما نباید عقاید خودتان را هم فراموش کنید. وقتی همانگونه که همیشه بوده اید بر سر این قرار حاضر شوید می توانید از گذشته و داشته هایتان به روشنی صحبت کنید.

البته افرادی هم هستند که به احترام خانواده هایشان نوع خاصی از پوشش را دارند، پیشنهاد می کنیم در مورد این موضوع که تصمیمی برای تغییر این پوشش بعد از ازدواج دارند یا نه حتما در این جلسه صحبت کنند و نظر و عقیده شان را بازگو کنند.

لباس خواستگاری

– با پوشش تیره اثرگذاری کمتری بر طرف مقابلتان دارید.

بهتر است نگاهی به کمد لباس هایتان بزنید و روشن هایش را برای این دیدار انتخاب کنید. اگر رنگ روشن برای شما به معنی کرم یا آبی است، در همین محدوده رنگ انتخاب کنید. اگر برایتان صورتی یا نارنجی رنگ روشن حساب می شود، آنها را در لباستان انتخاب کنید. در یک کلام، خود واقعی تان را به نمایش بگذارید. هم از این جهت که بهتر خودتان را معرفی کنید و هم این که جای حرف و حدیث باقی نماند و طرف مقابلتان بفهمد شما چه تیپی هستید. با سلیقه واقعی تان سر این قرار بروید نه با سلیقه دیگران. آراسته و خوشرنگ باشید اما متانت و وقار را در پوششتان از یاد نبرید.

رنگ های ملایم بیشترین تاثیر را بر طرف مقابل می گذارند.

 خیلی رنگین نپوشید و حداکثر از ۳ رنگ در پوشش خود استفاده کنید؛ نه بیشتر. آنچه شما را خوش تیپ نشان می دهد، هارمونی در رنگ هاست. ست بودن لباس ها با رنگ هایشان شما را منظم و شیک و جذاب نشان می دهد. پس به این هارمونی دقت بیشتری داشته باشید.

– درست است که این قرار تقریبا رسمی است اما نباید لباس خواستگاری طوری بپوشید که معذب باشید و نتوانید بر صحبت هایتان در جلسه تمرکز کنید. کت و شلوار خیلی رسمی، یا کفش های پاشنه دار و لباس های تنگ و معذب واقعا بر جلسه تان تاثیر می گذارند. شما را بی قرار می کنند و دلتان می خواهد سریعتر از طرف مقابلتان فرار کنید، به خانه بروید و راحت شوید. در حالی که شاید علت این بی قراری و اضطراب را خودتان متوجه نباشید!

لباس خواستگاری

در انتها نایس برای شما عزیزان ارزوی بهترین انتخاب در زندگ مشترک را دارد امید واریم مطلب بالا شما را در انتخاب بهتر

لباس خواستگاری  مناسب کمک کرده باشد

 

مطالب پیشنهادی :

رنگ مناسب برای لاک عروس

 

پیوند 

پیوند

لباس خواستگاری و تمام انچه باید از ان بدانید

ایده هایی برای شما:

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

6 پاسخ به “لباس خواستگاری / لباس خواستگاری دخترانه”

  1. بازتاب: - نایس مزون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت